smartWeave® kahepoolsed vaibad

 
KASUTAJAINFO
 • Narma smartWeave® vaibad sobivad nii kodukasutuseks kui ka mujale vähese kasutuskoormusega siseruumidesse.
 • Vaiba erinevate kujundustega küljed on samaväärselt kasutatavad.
 • Vaiba koematerjal on 80% puuvill ja 20% polüester.
 • Naturaalne puuvill vaiba koelõngas on keskkonnahoidlikult 100% taaskasutatud.
 • Libedate põrandate puhul soovitame kasutada Narma libisemisvastast vaiba alusvõrku METRO.
 • Vaip sobib ka vesipõrandaküttega ruumidesse.

 

HOOLDUS & PUHASTUS
 • smartWeave® vaibad on lihtsalt hooldatavad.
 • Soovitame puhastada vaipa regulaarselt tolmuimejaga, et eemaldada kogunenud tolm ja mustus.
 • Vaiba puhastamisel kasutage alati siledat, harjasteta tolmuimejaotsikut. Harjastega või pöörlev turbootsik võib vaibapinda liigselt kulutada või kahjustada.
 • Vaibale sattunud vedelikud eemaldada majapidamispaberi, puhta svammi või pehme lapiga võimalikult kiiresti, et ennetada vedelike vaipa imbumist. Plekkide eemaldamiseks võib kasutada puhtas vees või neutraalses seebilahuses niisutatud pehmet lappi.
 • Soovitame kasutada professionaalset puhastusteenust.
 • Vaiba pindpuhastuseks sobivad erinevad vaiba- või kangapuhastusained (vahud, aerosoolid jm). Pindpuhastatud vaiba mõõdud ja muud omadused sarnanevad algsetega.
 • Lubatud on vesipesu kuni 30°C vees, kasutades pehmetoimelist pesuainet. Esimeses vesipesus tõmbub vaip mõningal määral kokku ja vaibakangas muutub pehmemaks.
 • Vaipa mitte leotada.
 • Loputada rohke veega.
 • Ühtlasema kuju saavutamiseks soovitame niisket vaipa pesujärgselt venitada.
 • Kuivatada soojas, vahelduva värske õhuga keskkonnas.
 • Vaipa hoida ja ladustada ainult rullis. Kokkulappimine ja -murdmine võivad tekitada voltimisjälgi.

 

KLIENT KÜSIB

Miks erineb vaiba tegelik värv tootekataloogis ja kodulehel olevatest fotodest?

Tootefotode värvid kataloogis ja arvutiekraanil on tegelikkusele lähedased, kuid sõltuvalt trükikvaliteedist ja -paberist ning ekraaniseadetest ei pruugi need olla päris täpsed. Värvierinevused võivad esineda ka tootepartiide lõikes ning see on igati tavapärane.

Kas on normaalne, et uue smartWeave® vaiba pinnalt eraldub puuvillakiude?

Puuvillasest šenill-lõngast smartWeave® vaipade kasutamise alguses esineda võiv mõningane kiudude eraldumine vaiba pinnalt on tavapärane ega vähenda mingil määral toote kvaliteeti. Sama protsess esineb kõigi naturaalsetest materjalidest valmistatud karuspindade puhul. Lahtised puuvillakiud võib eemaldada tolmuimejaga. Kasutamise käigus kiudude eraldumine väheneb järk-järgult.

Miks ei jookse põrandale asetatud vaiba servad parketiplaatidega paralleelselt?

Kõigile kootud tekstiilidele, sealhulgas ka vaipadele, on iseloomulik mõningane ebasümmeetria, mis sõltub mustrikäigust, sidustest ja koematerjalide omadustest. Kanga kokkutõmbuvust ja venivust võib mõjutada peale mehaaniliste tegurite näiteks ka ruumi õhuniiskuse tase. Eelnevalt nimetatud põhjustest tulenebki kootud vaipade mõõtude suur tolerantsivahemik (kuni ± 2% masinkootud ning ± 5% käsitsikootud vaipadele). SmartWeave® vaiba lõime- ja koelõngad on mehaanilise kudumise käigus seotud nutika siduse (ingl smart weave) abil tugevaks mitmekihiliseks kangaks, mille tootmisel ei ole kasutatud liime ega muud keemilist töötlust. Sellised fikseerimata kangast vaibad ei ole sageli täisnurksed ristkülikud, vaid võivad pisut muuta oma kuju ja mõõte sõltuvalt kasutustingimustest. Vaiba kuju mõjutamiseks võib sellist kangast soovitud suunas kergelt venitada.

Miks on pesumajast tagasi saadud puhastatud vaip pehmem ning mõõtudelt väiksem kui enne pesu?

smartWeave® vaibad valmivad keskkonnahoidlikult, sest tootmistehnoloogias ei kasutata keemilist ega termilist töötlust. Seetõttu tõmbuvad puuvillased vaibad esimeses vesipesus kokku nii nagu muudki eeltöötluseta naturaalsetest materjalidest tekstiiltooted. Tavapäraselt tõmbub vaip rohkem kokku laiuses ja vähem pikkuses, samuti muutub vaip esimeses pesus pisut pehmemaks. Vaibaservad tõmbuvad vesipesus kokku vähem kui keskkoht, mistõttu võib otsakant pesujärgselt pisut lainetada, ebaühtlus kaob aja möödudes.

Miks jäid heledale smartWeave® vaibale kohtpuhastamise järgselt kollakad randid?

Kõigi valget naturaalset puuvillast lõnga sisaldavate vaipade tooraine on keemiliselt töötlemata ehk siis värvimata ja valgendamata. Seetõttu võib just vaiba esimeses pesus lisaks kogunenud mustusele eralduda ka looduslikke parkaineid, mis vähese loputamise ja tsentrifuugimise või pikaleveninud kuivamise tõttu võivad vaiba pinnale jätta rante või laike. Puhta vaibapinna saavutamiseks on vaja vaipa ühtlaselt pesta ja pesujärgselt väga korralikult loputada, kuni loputusvesi on puhas, ning lõpuks eraldada tsentrifuugimise teel liigne pesuvesi. Niiske vaiba kuivatamine peaks toimuma vahelduva õhuga soojas keskkonnas lühikese aja jooksul. Halvasti pestud ja liigmärja vaiba pikaleveninud kuivamise tagajärjeks võivad olla vaibaservadesse kogunenud pesuvee randid või plekid vaiba pinnal. Korduspesul on võimalik rantidest ja plekkidest vabaneda.

Hoidsin smartWeave® vaipa mõned kuud kokkulapituna panipaigas. Tagasi põrandale laotades avastasin vaibalt tugevad voltimisjäljed. Kuidas on võimalik neist vabaneda?

Soovitame hoiustada kõiki vaipu rullikeeratuna ja püstasendis, sest volditud vaipadel võivad tekkida murdejäljed. Ka kõige tugevamad voldid peaksid lahtirullitud smartWeave® vaibal aja jooksul siiski tasanduma. Tasandumisele aitab kindlasti kaasa kõrgem õhuniiskuse tase (näiteks suvisel ajal, kütteperioodi lõppedes) ja igapäevane kasutamine, mille käigus vaiba “elav” koestruktuur saab kergelt mõjutatud. Ka vaiba üht- ning teistpidi kokkurullimine aitab kaasa pinna tasandumisele. Kiirema tulemuse saavutamiseks võite veepritsi abil niisutada kanga pinda ettevaatlikult vähese veeuduga, hoides vaipa seejärel mõnda aega näiteks papptorule rullikeeratuna, et niiskus saaks pinnalt kanga sisse imbuda.

TOOTJAINFO
 • Vaiba mõõdud võivad varieeruda ± 2%.
 • Tootepartiide lõikes võib esineda värvierinevusi.
 • Tootjal on õigus tootearenduse käigus jooksvalt muuta ja täiendada toodete tehnilist spetsifikatsiooni ning omadusi sellest eelnevalt teavitamata.